Malta hakkında size gereken tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Malta Hakkında

Malta hakkında size gereken tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

malta hakkında

Malta’da dil okullarında kayıt olmayı düşünüyor ya da oldunuz. Peki Malta’yı ne kadar tanıyorsunuz? Yüzölçümü gezerek kısa sürede bitiremeyeceginiz kadar büyük. Büyükada 6 km², Malta Adası 325 km2’dir. yani çok büyük bir kara parçasıdır. Bir ucundan diğerine 5 saat kadar seyahat etmeniz gerekebilir. Yani gözünüzde ada ülkesi diyerek küçültebileceğiniz bu kara parçasının tıpkı bir büyük ülke gibi bitimsiz olduğunu farkedeceksiniz.

malta hakkında

Haftada 3 farklı konuma gezi yapsanız bile birkaç ay içinde bitiremeyeceğiniz kadar alternatife sahip Malta Adası’ndaki dil okulları diğer ülkelere göre çok daha uygun ve lüks konaklama imkanları ile, kaliteli bir eğitim sunuyor. Boşa yüksek bedeller ödemeye gerek olmadığını düşünmek için biraz Malta Hakkında bilgilenmek yeterli.

Malta Nerede?

Malta İtalya’nın alt tarafına doğru baktığınızda üç takım adadan oluşan çok büyük bir ada ülkesidir. Valetta içlerindeki en büyük adadır. Malta Akdeniz’de italya’nın güneyindedir. Malta Adası’nın Büyülüğü 246 kilometrekarelik (diger iki adayla birlikte Malta’nın büyüklüğü 316 km2’yi aşıyor) bir yüzölçümüne sahiptir. Valetta merkez olarak anılmaktadır. Buradaki nüfus gelen öğrenciler ve turistler hariç 409,259 ‘dur. Turist ve ögrenciler ile 1 milyonu aşan bir toplam nüfusa sahiptir. Genel olarak cografyası inişli çıkışlı küçük tepelerden oluşmaktadır. Malta tamamı şehirleşmiş bir ada ülkesidir, kuş uçuşu 40 km lik bir gök mesafesidir. İlk büyük adası Malta, diger küçük adalar Gozo, Comino adalarıdır. Gozo Valettayı içine alan Malta Adası’nın yarısından küçüktür. Comino 4 km büyüklügünde genellikle aktiviteler ve turistik etkinlikler adası olarak bilinen en küçük adadır.

Malta 1964 yılına kadar İngiliz sömürgesinde kalmıştır. Bağımsızlıgını ilan ettikten sonra cumhuriyet olmus ve 2004 yılında avrupa birliğine katılmıştır. Birçok rengi bir arada görebileceğiniz Malta adasında tüm kültürlerden insanlar ingiliz genel yaşam tarzına uyum saglamış sekilde yaşamaktadır. Bu nedenle İngilizce dil egitimlerinde muhteşem bir pratik kaynağıdır. Malta-Gozo-Comino adalarından olusan bu üçlü ada ülkesinde Malta kültürel, iş ve Malta dil okullarının merkezi durumundadır. Gozo ikinci büyük adasıdır ve burada balıkcılık, turizm, el sanatları ve tarım öne çıkmaktadır. Comino üçlünün en küçüğüdür. Oteller ve geniş bir insansız yüzölçümünden oluşur.

Malta’nın Resmi Dili

İngilizce ve Maltacadır. Italyanca konusanlara da oldukca fazla rastlanan adada Maltaca ingilizceden daha az kullanılmaktadır. Genellikle Malta adasının dış kesimlerine dogru seyahat ettiginizde yerel dili duyarsınız. merkezlerde çoklukla ingilizce hakimdir. Zaman zaman kendi arasında maltaca konusan yerelleri duyabilirsiniz ancak bu ingilizce dil gelişiminizi etkilemez. Ada çok fazla yabancı turist ve ögrenci ile doludur. Ana nüfusun birçogu da dış ülkelerden göçmüş bireyler oldugundan karma bir ingilizce hakim ve geçerlidir.

Malta Ekonomisi

Malta Ekonomisi doğal taş kaynakları ile tabiki en fazla turizm ve yurdışı dil okulu ögrencilerinden gelen gelirler ile dönmektedir. Fakir bir ülke değiller. Malta Schengen ülkelerine dahil olduklarından sürekli olarak desteklenmekte ve iyileştirmelere maruz kalmaktadırlar. Bu nedenle Malta halkı refah içinde bir yaşama sahiptirler.
Malta Elektrik Prizleri üç uçludur. Yanınızda çevirici getirebilir ya da orada satın alabilirsiniz.

Malta’ya giderken yanımızda ne götürmeliyiz?

Maltaya giderken yanınızda size özel olan ancak havalimanında el konulmayacagına dikkat ederek malzemeleri taşıyın. Boşa büyük bavullar hazırlayarak hammallık yapmayın. Götürmek isteyeceğiniz birçok ucuz ürün Malta’da satılıyor. Özellikle plaj havluları, parmak arası terlikler, büyük boyutlu fön makineleri gibi malzemeleri boşa yüklenmeyin. Malta herşeyin uygun fiyata satıldığı bir ülke. Malta dil okulları ögrencilerinden de sorup aldığımız yanıtlarda fikirleri hep bu doğrultuda.

 

Maltada Denize Girilir mi ? Malta denizi ile ilgili soruları cevaplayalım. Malta plajları çok temiz ve denizi berrak, sakindir. Merkezde çok popüler ve müzik ile …

Maltada Gıda Fiyatları için bir Malta Market Fiyatları’na göz atalım. 1 litrelik ice tea, coca cola, meyve suyu türevlerinin tümü 0.75-1.5 € arasında…

Maltada yiyecek masrafları, Malta mutfağı, Malta’da ne yenir? Dil okulu öğrencileri için uygun yemek imkanlarını burada derledik. Adanın kendine has…

Malta’ya dil eğitiminiz için ulaştıktan sonra sizi karşılayan okul yetkiliniz ile birlikte havalimanından dil kursu konaklamanıza ulaşıp bu hafif yüklerinizi bırakacak ve adayı keşfe başlayacaksınız. Malta’da gezilecek yerler listenizin gittikce uzayacağını daha havalimanından konaklamaya ulaşırken uzayacagını göreceksiniz. Bitimsiz alternatifleri ile Malta’da gezilerinizi planlamak için okul yetkililerinden destek alacak, size verecekleri harita ve bilgilendirme broşürü ile birçok yeni gezi kombinasyonu yaratacaksınız. Bu geziler için sizlere nasıl ulaşım sağlayacağınızı okul ve yeni edineceğiniz arkadaşlarınız öğretecek olsa da buradaki bağlantılarda Malta’da ulaşım hakkında detaylı bilgiler verdik.

Zaten Malta öğrenci vizesine sahip bir bireyin Malta içinde seyahatlerinde hiçbir sorun yaşamaması beklenir. Ada çok güvenli ve yaşayanlar dost canlısıdır. Malta dil okullarına kayıt oldukdan sonraki adım olan Malta Öğrenci Vizesi için size ücretsiz destek veriyor olduğumuzu hatırlatmak isterim. Bu bürokrasi desteği siz Malta uçak biletinizi alıp gideceğiniz aşamaya gelene kadar devam edecektir. Okulunuza gittiğinizde Malta’da sorun yaşarsanız da yine çözüm için biz yanınızda olacağız.

malta hakkında

Malta’da ulaşım sol şeritten akar. Genellikle ulaşım için Malta’da otobüs seferleri kullanılmaktadır. 2015 yılı Malta otobüs bilet fiyatı 0.70 € dur…

Malta dil kurslarında ögrencilerin en sevindikleri tasarruf alanlarından biri ucak biletleridir. Malta Uçak bileti fiyatı 150 200 € gibi bir yelpazede…

Malta Telefon Hattı Türkiyedeki telefon numaranız Malta’da açık ve geçerlidir. Malta’dan Türkiye’yi aramak için birkaç yöntem vardır. ..

Malta’da almanız gereken önlemlerden biri mutlaka yurtdışı seyahat sağlık sigortasına sahip olma gerekliliğinizdir. Bunu biz 4 hafta üzeri dil okulu kaydı olan herkese hediye ediyoruz. Normalde aylık 40 € civarı tutan bir masraftır. Malta gezilerinde sık sık para çekme ihtiyacı duyacaksınız. Malta’da tüm adaya yayılmış ortak kullanımdaki bankamatikler sizi bekliyor olacak. Malta öğrenci Vizesi varsa orada bir banka hesabı açmak mümkün ancak çok zor bir prosedür olduğundan 6 aydan uzun bir süreniz yoksa önermiyoruz. Bu sayfadaki fotografların üzerine basarak gerekli sayfalara gidebilirsiniz. Bizimle tüm sorularınız iletişime geçebilirsiniz.

Maltada Türk bankası bulunmuyor. HSBC tek bulunan malta-türkiye ortak atmsi olan banka ancak her ülkede isimleri olsa da bankaların hesap kitapları ve kasaları …

Malta Sağlık Sigortası sağlık sistemi ve yurtdışı saglık sigortası üzerine bilgilendirme yapalım. Size buradan giderken 4 hafta ve üzeri tüm kurslarda …

Malta öğrenci vizesi Schengen Ülkeleri arasında en kolay alınan ülke vizelerinden biridir. Diğer ülkelerden çok daha az evrak ister ve daha az zorlar…

Malta’da eğitim alacağınız süreç boyunca sosyal yaşam ihtiyaçlarınız,eğitimleriniz ve yaşayabileceğiniz diğer hukuksal problemlerle ilgili 7/24 ulaşabileceğiniz profesyonel ekibimiz yanınızda.