Neden Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hizmeti Almalıyız

Türkiye genelinde Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmeti veren yüzlerce şirkete rastlayabiliriz. Hatta sadece yurtdışı eğitim olarak değil, bir çok alanda, sektörde çok fazla danışmanlık şirketine de rastlamak mümkündür. Her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de her ne kadar eğitim sektörü olsa da işini hakkıyla yapan, kaliteli hizmet veren kurumlar olduğu gibi danışmanlık adı altında işini kötüye kullanan, kişileri dolandıran kurumlar da bulunmaktadır. Dolayısıyla bu durum kurunun yanında yaşın da yanmasına sebep olup, toplumun danışmanlık hizmeti veren kurumlara karşı ön yargıları oluşmasına yol açmaktadır.

More and Easy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu cümlelerle başlamamızın sebeplerinden bir kaçı, yaklaşık 10 yıllık tecrübemiz sırasında karşılaştığımız hatalı üniversite, dil okulu kayıtları, kariyer amacından tamamen farklı staj program kayıtları ve vize reddi alınmasına ya da başvuru sürecinin gecikmesine sebep olan hatalı vize başvuru işlemleridir. Eğer yurtdışında eğitim konusunda çok fazla bilginiz yoksa, etrafınızda bu deneyimi yaşamış bir referans kişi yoksa bir danışmana mutlaka ihtiyacınız var demektir. İşte tam da bu anda yurtdışı eğitim danışmanlarının kapısını çalma vakti gelmiştir. Danışman olarak bu noktada size önerimiz birkaç kurum gezdikten sonra aldığınız bilgileri karşılaştırmanız ve görüştüğünüz kişilerin size karşı olan tavırlarına dikkat etmenizdir. Çünkü karşı taraftaki danışman eğer size karşı satış odaklı yaklaşıyorsa, çok iddialı konuşuyorsa kayıt aldıktan sonra ilgisini yavaş yavaş üzerinizden çekecek demektir ya da dolandırıcılık vs gibi olumsuz durumlara maruz kalabilirsiniz.

%100 Vizeni Çıkarırız ?

"Dolandırıcılık gibi olumsuz durumlara maruz kalmayın"

Mesela “%100 vizeni çıkarırız, o iş bende! sen evraklarını getir gerisini bana bırak, Ben seni Oxford’ a bile puansız yerleştiririm” gibi iddialı cümleler kurmak sadece satış odaklıdır.

Bu tür kurumlardan koşarak uzaklaşmanızı tavsiye ederiz 🙂
Vize konusunda karar mercileri konsolosluklar olduğu için ve her okulun özellikle de üniversitelerin öğrenci alımlarında belli prosedürler çerçevesinde hareket etmesi gerektiği için hiçbir danışmanlık şirketi bu tür konularda kesin konuşmaya yetkili değildir. Kaliteli yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri, güncel mevzuatları sürekli takip eder, çalıştığı kurumları çok iyi tanır ve süreci kurallarına göre yürütür. İş yönetimi bu şekilde ilerlediği sürece vize, üniversite kabul gibi konularda başarı oranları her zaman daha yüksek olmaktadır. Yurtdışı eğitim danışmanları sadece kayıt işlemi almaz, eğer başvurduğunuz danışman gerçekten işini doğru yapıyorsa, sürecin en başından sonuna kadar sizi bilgilendirir, yönlendirir ve eğitim hayatınız bitene kadar her daim yanınızda olur.

More and Easy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

More and Easy Yurtdışı Eğitim Danışmalığı olarak kurumumuzda çalışan danışman arkadaşlarımızın çoğu yurtdışında eğitim, dil okulu, staj, yaşam, yurtdışında çalışma tecrübeleri edindiği için, hayal ettiğiniz her konuda sizlere en doğru şekilde danışmanlık edeceğimizden hiç şüphemiz yoktur.

Bu süreçlerde yanınızda olmak için ise sizden danışmanlık ücreti talep etmiyoruz ve bir konuda danıştıktan sonra ille de kayıt olmanız gerekmiyor.

Bir çoğunuzun bu endişeyle bir danışmanlık firmasına gitmek yerine bireysel hareket etmeyi tercih ettiğinizin farkındayız. Bu nedenle özellikle tekrar belirtiyoruz ki danışmanlık hizmetimiz ücretsizdir ve kayıt olmasanız bile bizden öğrendiğiniz bilgiler yanınıza kar kalacaktır.

Ayrıca bir danışman ile ilerlemek bireysel başvurudan daha az maliyetli, daha az uğraştırıcı olacaktır. Sizleri hayallerinize yaklaştırabilmek, doğru yönlendirebilmek, bizim yönlendirdiğimiz bir konunun sonucundan memnun kalıp bir başka arkadaşınıza tavsiye etmeniz, kariyer hedefinizde nokta atışı yapmak gibi durumlar işimize olan bağlılığımızı, saygımızı her geçen gün daha da artırıyor.

Karar aşamanızda bizim tecrübelerimiz ve öğrenci referansları size çok yardımcı olacaktır tecrübeyle sabit.

 

Peki yurtdışında eğitim almak için bir danışmana başvurduğunuzda, süreçler nasıl ilerliyor aşağıda sırayla belirtelim;

 • Öncelikle öğrenci adayı arkadaşlarımızla tanışırız ve hoş bir sohbet ederiz. Kendi tecrübelerimizden örneklerle kararınızı destekleriz. Bu aşamada iletişim kanalı önemli değildir fakat karşılıklı iyi bir analiz için yüzyüze yada telefonla iletişim her zaman en sağlıklı olanlarıdır. 
 • Güzel sohbetimizden sonra kiminizin ablası, abisi kiminizin yoldaşı, arkadaşı oluruz 🙂
 • İlk aramada sizi çok yoğun bilgilerle doldurmayız çünkü kafalar karışır. Aksine yurtdışı hikayelerimizden bahsedip biraz olsun endişelerinizden uzaklaşmanıza yardımcı oluruz. Hatta en önce sizi iyice dinleriz ve hedef noktanızı detaylıca analiz ederiz. Biz bu esnada çok fazla konuşmayız sadece sizi dinleriz.

 • Hedef noktanızı doğru analiz ettikten ve sizinle de teyitleştikten sonra size en uygun olan programları araştırırız. Biz araştırma yapmadan önce sizin de bizi doğru yönlendirmeniz çok önemlidir.

 • Aklınıza gelebilecek bir çok ülkede anlaşmalı olduğumuz üniversiteler, dil okulları, eğitim kurumları bulunmaktadır ve aramızda gerçekleştirdiğimiz sözleşmeler ile bireysel başvuru yapan öğrenci adaylarına göre daha avantajlı, zengin içerikli paket eğitim programları oluşturulmuştur. Detaylı araştırmalardan sonra size en uygun olan alternatifleri sunarız ve fiyat, program içeriği, şartlar vs gibi konuları detaylandırırız. Bu esnada sizlere kendi yaşadığımız yurtdışı tecrübelerimizden ve aktif öğrencilerimizin hikayelerinden bahsederiz. Karar aşamanızda bizim tecrübelerimiz ve öğrenci referansları size çok yardımcı olacaktır tecrübeyle sabit.

Yurtdışında Eğitim;

 • Eğer programlardan birini seçtiyseniz ve yola devam etmeye karar verdiyseniz, öncelikle ciddi bir karar aldığınızın farkına varmanızı sağlarız. Yurtdışında eğitim almak kariyer hayatınıza hatta genel olarak hayatınıza büyük değer katacaktır ve yurtdışında yalnızca eğitim almayacaksınız aynı zamanda farklı kültürler tanıyıp vizyonunuzu geliştireceksiniz. Harcadığınız zamanın, emeğin, paranın mutlaka karşılığını alacaksınız ama emeksiz yemek de olmaz bunun farkında olarak bir karara varmanız çok çok önemlidir.

 • Bütün bu farkındalık işleminden sonra hala yurtdışında eğitim konusunda kararlı olduğunuzu belirtirseniz kayıt işlemlerini başlatırız.

 • Seçtiğiniz program için ön kayıt işlemi başlar, ön kayıt ödemesi alınır ve karşılıklı haklarımızı korumak amacıyla öğrenci sözleşmesi düzenleriz.

 • Profilinizi analiz ederek vize işlemlerini başlatırız. En uğraştıran aşama evrak toplama sürecidir. Profilinize göre, vize başvurusu için gerekli tüm evrakları listeleriz. Genel evraklarınızın yanı sıra, profilinize bakılarak hazırlanması gereken kişiye özel evraklar da bulunduğu için vize başvuru sürecinde doğru evrakların toplanması çok büyük önem taşır. Bir yurtdışı eğitim danışmanına neden ihtiyaç vardır bu esnada çok iyi anlayacaksınız.

Vize Başvuruları;

 • Evrakları topladıktan sonra vize başvurunuzu yaparız ve başvuru yapılan ülkenin kurallarına göre vize sonucunuzu bekleriz. Bu aşamalarda biz hep yanınızda oluruz ve işlemleri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız için sizi yönlendiririz.

 • Vize sonucu geldikten sonra kesin kayıt işlemleri tamamlanır ve öğrencimizi artık gidişe hazırlamaya başlarız. Bu aşamada valiz hazırlamadan tutun da yurtdışına ayak bastığınızdan itibaren nelere dikkat etmeli sorusuna kadar aklınıza gelebilecek her konuda sizi yönlendirmeye devam ederiz.

 • Nihayet yurtdışına ayak basma vaktiniz gelir ve bizim işimiz asıl bu noktada daha önemli hale gelmeye başlar. Çünkü başta da belirttiğim gibi, bizler şimdi danışmanız fakat bir zamanlar sizler gibi öğrenciydik ve yurtdışında çalışmak, yaşamak, okumak gibi tecrübeler edindiğimiz için siz yurtdışındayken bu tecrübelerimizi size daha detaylı aktarmaya devam ederiz.

Sonuç olarak yurtdışına gitme kararı aldığınızdan itibaren, yurtdışında eğitim hayatınız boyunca hatta sonrasında bile size destek olmaktan, hayatınıza değer katmaktan, hayallerinize giden yolda size köprü olmaktan büyük keyif duyarız.

Malta’da eğitim alacağınız süreç boyunca sosyal yaşam ihtiyaçlarınız,eğitimleriniz ve yaşayabileceğiniz diğer hukuksal problemlerle ilgili 7/24 ulaşabileceğiniz profesyonel ekibimiz yanınızda.