Dil Okulu, Lisans ve Yüksek Lisans Öğrencileri İçin Malta Vize Rehberi

Malta Öğrenci Vizesi Başvurusu

More and Easy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yaklaşık 10 yıldır yurtdışı eğitim alanında hizmet vermekteyiz.

Malta öğrenci vizesi başvurusu için hangi belgeler gerekli ? , Malta öğrenci vizesi nasıl alınır ? 

Yurtdışı eğitim ile ilgili aklınıza gelebilecek bir çok ülkede kaliteli ve özgün okullarla, üniversite ve eğitim kurumlarıyla çalışmaktayız. Özellikle Malta en başarılı olduğumuz ülkelerden bir tanesidir. Ekibimiz içerisinde aynı zamanda Malta’ da öğrencilik ve yaşam tecrübesi edinmiş arkadaşlarımız olduğu için siz aday öğrencilerimize dolu dolu yardımcı olabileceğimizden eminiz. Gelelim Malta Öğrenci Vizesi Başvurusu ile ilgili kafanıza en çok takılan soruları cevaplamaya;

Malta Schengen ülkeleri içerisinde midir? Evet, Malta 2004 yılında AB’ ye katılmıştır ve Schengen ülkesidir.

Malta nereye bağlıdır? Malta bir çok insan tarafından Sicilya’ ya ya da İtalya’ ya bağlı bir takım adası olarak düşünülse de 150 yıl boyunca İngiliz sömürgesinde kaldıktan sonra 1964 yılında bağımsızlığını ilan etmiş bir ülkedir.

Malta’ da hangi para birimi kullanılıyor? 2008 yılından bu yana EUR para birimi kullanılmaktadır.

Malta’ da ana dil İngilizce midir? Evet, resmi dili İngilizce ve Maltaca’ dır. Yaygın olarak İngilizce konuşulmaktadır ve okullarda eğitim dili İngilizce’ dir. Yalnızca kendi kültürlerini unutmamaları için Din Kültürü gibi bazı dersler Maltaca dilinde okutulmaktadır.

Malta öğrenci vizesi nasıl alınır ?

Malta Vize Başvurusu

Sayfamızda vize sürecine ilişkin size rehber olacak birçok önemli bilgiyi maddeler halinde bulabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşmanız durumunda, Vize danışmanlarımız sizinle irtibata geçip, her sorunuzu cevaplayacaktır.

Malta’ da dil eğitimi almak için Schengen öğrenci vize başvurusunda nasıl bir yol izlenir?

Malta’ da dil eğitimi almak için Schengen öğrenci tipi vize başvurusunda öncelikle; pasaport, öğrenci belgesi ya da diploma, nüfus kayıt örneği, schengen için fotoğraf gibi bir takım genel evraklar gerekmektedir. Fakat bunların yanı sıra kişi özelinde de konsolosluğa beyan edilmesi gereken evraklar mevcut olup, bunları mümkün olduğunca danışman kişilerden yardım alarak düzenlemenizi öneririz. Aksi halde süreç sizler için uzun sürebiliyor ve bu esnada bir çok hata yapıldığından red alma olasılığınız artmış oluyor. Biz More and Easy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sadece sizi dil okullarına kaydetme işlemi yapmıyoruz aynı zamanda vize dosyalarınızı en güçlü şekilde hazırlamanıza yardımcı olup, konsolosluğa sunmanızı sağlıyoruz ve vize başvurusu sırasında yanınızda olup, süreçler sonuçlanana kadar sizlere vize konusunda da destek oluyoruz. Öğrenci vize başvurusunda kendi profilinize uygun olan başvuru evraklarını öğrenmek için ücretsiz danışmanlık servisimizden yararlanabilir ve sadece bize özel indirimli fiyat avantajlarından yıl içerisinde dilediğiniz zaman yararlanabilirsiniz.

Schengen turist vizesi ile Malta’ da dil eğitimi alınabilir mi?  

Eğer henüz bitmemiş schengen turist vizeniz var ise Malta’ da eğitim alabilirsiniz fakat vize süresi bittiğinde, Malta’ da vize uzatma işlemini öğrenci olarak devam ettiremezsiniz. Türkiye’ den tekrar vize başvurusu yapmanız gerekir.

Ticari schengen vizesi ile Malta’ da dil eğitimi alınabilir mi? 

Aynı şekilde turist vizesi gibi eğitim alabilirsiniz fakat ticari vizeyi öğrenci vizesi olarak uzatamazsınız. Dolayısıyla Malta’ da dil eğitimine gitmek isteyen adayların öğrenci vizesi kapsamında gitmesini öneririz.

 Yeşil pasaport ile Malta’ da dil okuluna ne kadar süreliğine kayıt olabilirim? Eğer dil eğitimine devam etmek istersem Malta’ da süre uzatma yapabilir miyim?  

Yeşil pasaport ile Malta’ da 3 aya kadar (12 hafta) dil okuluna kayıt olabilirsiniz. Eğer dil eğitimine devam etmek isterseniz Malta’ da büyükelçilikten tekrar yeşil pasaport süre uzatma başvurusu yapabilirsiniz.

Malta’ da öğrenci vize sürem bittikten sonra turist vizesi olarak uzatma yapabilir miyim? 

Hayır, Malta’ da yalnızca aynı tip vize için süre uzatma yapabilirsiniz.

 Pasaport üzerinde yazan Tekli giriş (Single), çoklu giriş (Multiple)  ne anlama gelir? 

Eğer kısa dönem Malta öğrenci vize başvurusu yaptıysanız genellikle tek girişli (single) schengen vizesi verilir. Bu Malta’ ya 1 kez giriş yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Yani tek girişli vizelerde schengen ülkeleri içerisinde, vize süresi kadar giriş- çıkış, dolaşım yapabilirken schengen ülkesi olmayan ülkelere çıkış yaparsanız bir daha Malta’ ya giriş yapma hakkınız bulunmaz. En önemlisi de tek girişli vizelerde Türkiye’ den Malta’ ya giriş yapıp, Malta’ dan Türkiye’ ye dönüş yapmanız gerekmektedir. Tek girişli vize tipi ile başka ülkelerden çıkış yapmanıza izin verilmemektedir. Çoklu giriş olan vizelerde ise, vize süresi boyunca dilediğiniz zaman schengen ülkesi olmayan ülkelere de giriş çıkış yapabilmektesiniz. Aynı zamanda vize süresi bittiğinde istediğiniz ülkeden çıkış yapıp kendi ülkenize geri dönebilirsiniz. Multiple vizeler genellikle uzun dönem başvurularında verilmektedir.

Malta Öğrenci Vize başvuruları,

Ankara, İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası, İzmir, Bursa, Gaziantep, Edirne, Antalya, Trabzon veya Bodrum şehirlerinde bizzat yapılabilmektedir. Başvurular direkt konsolosluğa değil, konsolosluğun çalıştığı aracı firmanın ofisleri vasıtasıyla yapılmaktadır. Bu şirket yarı-resmi kurum statüsünde özel bir şirket olup konsolosluk ile öğrenci arasındaki süreci yönetmektedir. 

Vize randevuları telefon üzerinden alınabilmektedir. Hangi şehirden randevu alınacağı öğrencinin tercihine bağlıdır. Özellikle ilkbahar ve yaz döneminde doğru yoğunluk olması sebebiyle vize randevuları 3-4 hafta kadar sonraya verilebilmektedir. Başvurunun değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması genellikle 10 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır, ancak istisnalar her zaman söz konusu olabilir. Özetle, vize işlemlerine seyahat tarihinden en geç 2 ay önce başlanılması sağlıklı olacaktır.

Malta Öğrenci Vize başvurusu esnasında bir mülakat yapılmamaktadır, bundan dolayı randevu için evraklar dışında ekstra bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur. 

Vize randevusu için gidiş-dönüş uçak bileti alınması zorunlu değildir, uçak bileti rezervasyonu ile başvuru yapılabilmektedir, ancak konsolosluğun talep etmesi halinde uçak biletini satın almak gerekebilir. 

Vize başvurusunda kullanılacak fotoğraf biyometrik olmalıdır ancak pasaport başvurusunda kullanılan fotoğraftan farklıdır. Dolayısıyla pasaport başvurusu için çektirilmiş fotoğraf vize başvurusunda kullanılamamakta, ayrıca çektirilmesi gerekmektedir.

Malta Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Malta Öğrenci Vizesi Başvurusu için Gerekli Belgeler:

 1. Pasaportun aslı, seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olan bir pasaport ve pasaportta vize için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Pasaportun veriliş tarihi 10 seneden önce olmamalıdır. Yabancı asıllı vatandaşlar için dönüşten itibaren 3 ay daha geçerli oturum izni kartı gereklidir.
 2. Vize Başvuru Formu: Eksiksiz, imzalı, gerçeğe uygun doldurulmuş başvuru formu (E-Mail adresi ve cep telefonu numarası dâhil)
 3. 2 adet yeni çekilmiş renkli biometrik fotoğraf.
 4. Pasaportunuzun işlenmiş tüm sayfaların fotokopisi
 5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 6. Uçak Bileti Rezervasyonu
 7. Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat sağlık sigortası dönüşten itibaren 15 gün fazla olacak şekilde yapılmalıdır.
 8. Ders/Derslerin detaylarını, süresini ve ücretini gösteren, kuruluşun mührünü ve okul yöneticisinin imzasını taşıyan Malta eğitim kuruluşundan kabul mektubu ve ödemenin yapıldığını onaylayan makbuz.
 9. Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler: Son 3 aya ait banka hesap dökümü güncel ve son 15 gün içinde işlem görmüş olmalıdır. Varsa araç ve tapu ruhsatı

Çalışanlar:

 1. Şirket antetli kâğıdına yazılmış İşveren mektubu (izin onayı) (sabit iş telefonu ve adresi, imzalayan kişinin ismi ve pozisyonu, göreve başlangıç tarihi, seyahat süresi, çalışanın pozisyonu)
 2. SGK giriş bildirgesi,
 3. Sigorta hizmet dökümü
 4. Son 3 Aylık Maaş Bordroları
 5. Şirketin ticaret oda kaydı (oda kaydı orijinal olmalıdır)
 6. Ticaret sicil gazetesinin kopyası
 7. İmza sirküleri
 8. Vergi levhası

Şirket Sahipleri:

 1. Şirketin ticaret oda kaydı (oda kaydı orijinal olmalıdır)
 2. Ticaret sicil gazetesinin kopyası
 3. İmza sirküleri
 4. Vergi levhası
 5. Emekli maaşını gösterir belge (banka hesap özeti veya emekli cüzdanı)

Çiftçi ise:

 1. Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi
 2. Öğrenci belgesi,
 3. Başvuru sahibinin hiçbir geçim aracına sahip olmaması durumunda ebeveynden ya da Vukuatlı Nüfus örneğiyle akrabalığını kanıtlayabilecek kişilerden alınan noterden onaylı Taahhütname. (orijinal olmalı)(son 15 gün içinde alınmış olmalı, gidiş-dönüş tarihleri ve günlük 48 Euro olacak şekilde taahhüt edilen toplam tutar belirtilmeli )

Geliri olmayan kişiler:

 • Başvuru sahibinin hiçbir geçim aracına sahip olmaması durumunda ebeveynden ya da Vukuatlı Nüfus örneğiyle akrabalığını kanıtlayabilecek kişilerden alınan noterden onaylı Taahhütname. (orijinal olmalı)(son 15 gün içinde alınmış olmalı, gidiş-dönüş tarihleri ve günlük 48 Euro olacak şekilde taahhüt edilen toplam tutar belirtilmeli )
 1. Reşit olmayan ve yalnız seyahat edecek olan başvuranlardan muvaffaka name (orijinal olmalıdır)
 2. Vize başvurunuz ile ilgili açıklama yapmak veya iletmek istediğiniz durumları içeren Almanca ya da İngilizce yazılmış imza ve tarihli dilekçe.
 3. Başvuru formu

** Başvuru sahibi öğrenciyse ve 25 yaşını tamamlamamışsa e-devletten daha önce hiç çalışmadığına dair 4A hizmet dökümü getirdiği takdirde vize ücretinden muaf tutulacaktır.

Malta vizesi almak zor mu ?

Malta vizesi alınması en kolay schengen vizesidir. Düzgün bir evrak hazırlıgı ve dökümanların düzenli olarak tesliminden sonra çıkmadıgı görülmemiştir. Bu nedenle ABD, İngiltere, Kanada gibi zor öğrenci vizesi veren ülkelere göre daha fazla tercih edilmektedir. 

Malta’da eğitim alacağınız süreç boyunca sosyal yaşam ihtiyaçlarınız,eğitimleriniz ve yaşayabileceğiniz diğer hukuksal problemlerle ilgili 7/24 ulaşabileceğiniz profesyonel ekibimiz yanınızda.