Sizin için hazırlanan malta haber ve hakkında blog yazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Malta Blog

Malta’da Az Bilinenler

Malta'da dil okuluna gidecek öğrencilerimiz için malta hakkında az bilinen kısa bilgiler düzenledik. Bu bilgiler hayat kurtarabilir! :)

Malta’da Bim Var!

Malta'da yaşam maliyeti Malta'da öğrencilik hayatına başlayacak arkadaşlarımız için en büyük soru işaretlerinden birisidir. Dışarıda yemek yemektense alışveriş yaparak mutfak hayatımızı devam ettirmek bizim için daha etkili olacaktır. Bu yüzden sizlere Malta'da alışveriş yapıp bütçemizi çok aşmayacağımız bir marketten yani "Lidl"dan bahsedeceğiz. Kısacası Bim :)

Maltaya Gidecek Olanlar İçin 4 Önemli Bilgi

Belki Maltada dil okulu belki de turistik olarak ziyaret edeceğiniz Malta ülkesinin bizim kültürümüzden farklı özellikleri var. Bu özelliklerin yanı sıra sizin hayatta kalmanızı sağlayacak 4 kısa ama önemli bilgiyi düzenledik. Haydi bir göz atalım!

Malta’yı ziyaret etmek için 13 neden!

Malta bir çok kişinin adını bile duymadığı yerini bile bilmediği ülkeler arasında yer alan bir ülkedir. Çoğumuz bilmeyiz Maltayı fakat öğrendiğimiz zamanda ne aklımızdan çıkar Malta ne ağzımızdan düşer. Bugün sizlere Maltayı ziyaret etmek için 13 neden göstereceğiz. Hadi başlayalım!1) Malta, Avrupa'nın en iyi dalış merkezleri arasına girdi.

Maltada İçme Suyu Mu? Çeşme Suyu Mu?

Malta, gerek Malta dil okulları gerekse turistik yönüyle bir yıl içerisinde ada nüfusunu arttırıyor. Ada nüfusunun artmasıyla birlikte adada günümüzde en büyük sorunlardan birisi doğuyor. SU.

Malta’da Araba Kiralamak

Malta'da ulaşım zaman zaman sıkıntılı olabiliyor. Kısa süreyle Malta dil okullarına giden veya gitmek isteyen öğrenciler için Malta'da araba kiralamak hakkında birkaç bilgi sunacağız.

Malta’da Kiralık Ev Bulmak ya da Bulamamak

Tüm ülkelerde kiralık ev bulmanın en kolay yolu emlakçıya gitmektir. Fakat hem kiracı ücreti hem de ödemek zorunda olduğunuz %18 vergi bedelini ödemek istemiyorsanız çözüm gözleri dört açarak yürümektir. Ev kiralamada 2 temel seçenek bulunmaktadır. Long let (uzun süreli kiralama) ve Short let (Kısa süreli kiralama). 6 ay'a kadar kısa, 6 aydan sonrası uzun kiralama...

İngilizce Dil Eğitiminde Malta Dil Okulları

İngilizce devamlı konuşularak şüphesiz daha kıza zamanda öğrenilir. İngilizce'nin resmi dil olduğu, caddede, alışverişte, sokakta herkesin konuştuğu ortak dil olan bir ülke düşünün. Böyle bir ülkede dil öğrenme süresi ile yurt içinde alınan İngilizce dil eğitimi kıyaslandığında hem süreden hemde paradan kar etmek içten değil.

Malta’da Şirket Açmak

Malta denizi ve dil okullarıyla meşhur olsa bile, orada iş kurmak isteyen yatırımcılar içinde vergi avantajları nedeni ile çok uygun. Hatta Türkiyede iş yapan bazı şirketlerin muhasebe ofisleri Malta'da bulunuyor. Malta'da hangi şirket türü avantajlı? Genellikle Ltd. kurmak Malta'da daha avantajlı görünüyor. Öyleki devlete %35 vergi ödeniyor. Daha sonra devlet %30'unu size geri ödüyor. Yani...
1 2