Türkiyedeki telefon numaranız Malta’da açık ve geçerlidir.

Malta Telefon Hattı

Malta Telefon Hattı Türkiyedeki telefon numaranız Malta’da açık ve geçerlidir.

Malta Telefon Hattı Türkiyedeki telefon numaranız Malta’da açık ve geçerlidir. Malta’dan Türkiye’yi aramak için birkaç yöntem vardır. Nasıl aranır derseniz başına 0090 koymanız yeterli. Görüşme ücretlerine gelince. Malta telefon görüşmeleri için gitmeden Türkiye’den bir telefon yurtdışı görüşme paketi satın alabilir, tarifenizi yurtdışına açtırabilirsiniz. Bu sayede acil durumda kullanımda bir telefonunuz olur. Malta’ya gittiginizde okullarınız size vodafone konturlu hat hediye edecektir. Bu 10 € ya oldukca fazla görüşme saglayan kontür yükleyebileceginiz bir hattır ve kart yüklemeleri adanın heryerinde satılmaktadır. Telefon kartları satın alarak adanın heryerindeki kulübelerden de türkiyeyi maltadan arayabilirsiniz. Bu en uygun görüşme şeklidir. Kontorlu hatlara göre yarı yarıya ucuz konusursunuz. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte mobil akıllı telefonlardan yüz yüze görüşme internet sayesinde mümkün. Malta dil okullarına seyahat etmeden önce ailenizin kullanabileceği şekilde bir akıllı telefon alıp giderseniz, adadan internet olan heryerden kendileriyle konuşabilirsiniz. Bu çok daha kolay ve maliyetsiz olacaktır. Malta’da tüm alısveriş merkezleri, marketler, elektronik dükkanları, bakkallar kısaca neredeyse tüm satış mekanlarında telefon kontörü ve hat satışı yapılıyor. Gidip hiçbir bilgi beyan etmeden marketten telefon hattı alıp, içine 5 euro yükleyip konuşmaya başlayabilirsiniz. Malta’da yaşam sayfasında hayat ile ilgili diğer bilgilere yer verildi. Malta dil okulları sayfasında okulları inceleyip görüntüleyebilirsiniz. Okulların tamamı gelenlere ücretsiz telefon hattı hediye ederler.

Türkiye’den Malta telefonlarını aramak.

Türkiye’den Malta telefonlarını aramak için yakınlarınız 00356 + eğer yerel bir hat ise 21 + daha sonra telefon numarası yazarak aramayı yapmalılar. Ya da kısaca sizin yapacağınız çağrıyı geri arayabilirler.

Günümüzde teknoloji çok gelişti. Tüm arkadaşlarımıza önerimiz giderken kendi hattınızı hiç kapatmadan örneğin 30 dakika arama/aranma paketi yükletin. Skype, google call, whatsapp, viber gibi uygulamalardan birini kurun, aileniz de kursun. Böylece hiçbir ücret ödemeden internet olan heryerde konuşur ve iletişim kurarsınız. Her hafta 20-30 euro telefon ücreti ödemeye ne gerek var?

Örneğin skype ile Malta telefon aramaları yapmak için Skype internet sitesinden http://www.skype.com/tr/ bir üyelik açın. Bu üyeliğe kredi kartı ile ödeme yaparak ev telefonlarını, cep telefonlarını da arayabilirsiniz. Ama internet bağlantınız olmalı. Eğer karşı tarafta bir skype adresi alırsa ücretsiz sesli ve sesli-görüntülü telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Bu uygulamayı laptop, tablet ya da akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. Bizim yurtdışında en çok kullandığımız uygulama bu.

Diğer bir uygulama Viber. Viber için bir internet sitesine ihtiyacınız yok. Telefon görüşmelerinizi programı indirerek telefondan yapabilirsiniz ancak Whatsapp son güncellemeleri ile telefon görüşmelerini ücretsiz mümkün kıldığından beri papucu dama atılmış durumda.

Siz en iyisi gitmeden önce operatörünüzü arayarak telefonunuzu yurtdışı görüşmeye açtırıp dakika satın alın. Hızlı ve sesli konusmalar için whatsapp, görüntülü aramalar için skype kullanın. En doğru yöntem bu olacaktır.

Günümüz teknolojisinde internetten üzerinden konuşmak için bir çok yöntem bulunmaktadır.  Bunların neler olduğunu sanırım anlatmamıza gerek yoktur 🙂

 

Malta’da eğitim alacağınız süreç boyunca sosyal yaşam ihtiyaçlarınız,eğitimleriniz ve yaşayabileceğiniz diğer hukuksal problemlerle ilgili 7/24 ulaşabileceğiniz profesyonel ekibimiz yanınızda.