Size buradan giderken sağlık sigortanızı yaparak hediye edeceğiz.

Malta Sağlık Sigortası

Malta Sağlık Sigortası

Malta Sağlık Sigortası sağlık sistemi ve yurtdışı saglık sigortası üzerine bilgilendirme yapalım. Size buradan giderken 4 hafta ve üzeri tüm kurslarda saglık sigortanızı yaparak hediye edeceğiz. Bu malta dil kursları için vize çıkması açısından gerekli ve zorunlu bir sigorta sistemidir. Okulların doktorları bulunur, bu doktorlar sizi ziyaret edebilir, hafif rahatsızlıklarınız ya da acil durumlarda ilk müdaheleyi yapabilirler. Sonrasında eğer gerekliyse Malta hastanelerinden birine gider ve orada tedavinizi olursunuz. Her durumda doktorun yazacağı rapor ve faturanız ile geri döndüğünüzde buradaki sigorta firmasına bu ikisini ibraz ederek ödediğiniz bedeli geri alırsınız. Siz Malta dil okulları sürecindeyken orada masraflarınızı direk karsılayan bir sigorta sistemi maalesef yok. Gitmeden olmanız gereken bir aşı yoktur. Malta’da salgın ya da bilinen tehlikeli bir hastalık yoktur. Kuş gribi, ebola vs endemik salgınlar adaya ulaşmamaktadır.

Malta’da gerekli numaralar rehberinizde kayıtlı olabilir.
Ambulans 196,
Acil Ambulans 112,
polis +35621221111 olarak kaydedilmelidir.

Konsolosluk her sigorta firmasını kabul etmez. Vize alabilmek için aşağıdaki sigorta firmalarından birinden satın alınmış bir poliçe kullanılmalıdır.

ACIBADEM, AKSIGORTA, ALIANZ, ANADOLU, AVIVA, AXA OYAK, BASAK, GROUPAMA, CHARTIS, SIGORTA ERGO ISVICRE, ERIKA, EUREKO, FIBA, GENERALI, GUNES, GUARD.ME, GUVEN HAYAT, HDI, ISIK, MAPFRE, YASAM, RAY, SEKER, TURK NIPPON, ZIRAAT, ZURICH konsolosluğun öğrenci vizesi için kabul ettiği yurtdışı zorunlu seyahat sağlık sigortası firmalarıdır. Biz hediye ettiğimiz poliçelerde Guard.me Chartis AIG isimlerini taşıyan sigorta sistemini kullanıyoruz. Türkiye’de yaptırılabilecek en kaliteli ve geçerli sigorta budur. Yaşayacağınız tüm sigorta soru ve sorunları için Chartis destek hattını aramalı ve bilgi almalısınız. Biz sigorta firması olmadığımız için sadece poliçenizi hediye ediyor olacağız.
Sigortalar 1,3,6 ve 12 aylık olarak yaptırılır. Malta’dan dönüşünüzden itibaren 15 gün daha geçerli olmalıdır.

En fazla sağlık problemi mide rahatsızlıkları. Yurtdışı seyahatlerinde farklı bir flora ve bakteri döngüsüne girdiğinden sindirim sisteminiz ilk haftalarda rahatsız olabilir. Bu ciddi bir sorun değildir ve alışmak kısa sürer. Malta sıcak bir ada. Bolca su için, güneş kremi kullanın mutlaka özellikle yazın en fazla görülen rahatsızlık güneş çarpmasıdır. Sağlığınıza bu konuda çok dikkat edin.

Malta’da tehlikeli ve çok dikkat etmeniz gereken, halkın korktuğu bir hastalık yok. Şimdiye kadar gördüğümüz ciddi rahatsızlıklar genellikle grip, soğuk algınlığı, havuz kenarında düşen insanlar, sindirim bozuklukları gibi ufak şeyler oldu.

Eğer düzenli kullandığınız bir ilaç varsa mutlaka doktorunuzdan reçeteletmelisiniz.

Malta Devlet Hastaneleri

Mater Dei Hospital

B’Kara By-pass B’Kara MSD 2090
Tel: 356 25450000
E-Posta:mdh@gov.mt

Gozo General Hospital

Victoria.
Tel: 356 21561600
Faks: 356 21560881

Malta 'daki Bütün Hastaneler

Malta Eczaneleri Türkiye’deki gibi mesai saatleri ve nöbet usülü çalışmaktadır.

Nöbetçi eczane listesi: https://www.pharmacy.com.mt/roster/

Lütfen seyahatinizden önce diş tedavinizi, sağlık kontrollerinizi yaptırın. Adada yaşayacağınız bu tarz tedaviler masraflı olabilir. Sigorta sistemi sizi acil rahatsızlıklardan korur. Diş bakımı ya da oluşacak ileri düzey sorunlarda ülkeye naklinizi istemek durumunda kalabilirsiniz.

Malta’da eğitim alacağınız süreç boyunca sosyal yaşam ihtiyaçlarınız,eğitimleriniz ve yaşayabileceğiniz diğer hukuksal problemlerle ilgili 7/24 ulaşabileceğiniz profesyonel ekibimiz yanınızda.