Bizi aynı acenta gönderdi (More and Easy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı) Sağolsun Emel Hanım çok yardımcı oldu.

AM Language Malta Dil Okulu Yorumu

Süleyman: Merhaba arkadaşlar, öncelikle kendimi tanıtayım ben Süleyman
Eray: Ben de Eray
Süleyman: Bizi aynı acenta gönderdi (More and Easy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı) Sağolsun Emel Hanım çok yardımcı oldu.
Eray: Fazlasıyla hem de 🙂

Tüm sorularınız ve bilgi talepleriniz için lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.

More and Easy bir grup profesyonelin daha iyiyi yerine getirmek üzere bir araya getirildiği oluşumun adı, Yurtdışı Eğitim’in Türkiye Markasıdır.

İstanbul Ofisimiz :
Zeytinlik Mah. Ömer Naci Sok. Nilgün Apartmanı Kat :3 Daire: 9 No:16, 34140 Bakırköy /İstanbul

+90 212 543 95 96
bilgi@dilokulumalta.com.tr

7/24 WhatsApp +90 546 543 95 96

Sosyal Medya

Detaylı Bilgi İsteme

AM Language Malta Dil Okulu Yorumu

Süleyman: Aynen :):)Benim için bir bacağını kırmadığı kalmıştı ama neyse sağlık olsun :):) Öncelikle bahsetmek istediğim konu, acenta her konuda çok yardımcı oluyor. Yani bana çok yardımcı oldular Eray’ a da öyle.
Eray: Bana da aynı şekilde, hiç beklemiyordum böyle bir yardım, koşturmaca ve beklemediğim gibi oldu, bu yüzden çok memnun kaldım.
Süleyman: Buraya geldik (Malta’ ya) burada da yardımcı olmaya devam ediyorlar, bir sıkıntın problemin varsa okulla irtibata geçiyorlar. Nerelere gidebilirsin? Huyun karakterin nerelere uygun? Kendini daha iyi nasıl ifade edersin? İngilizce’ yi daha çok nerelerde, nasıl konuşabilirsin? Yönlendirme yapıyorlar. Okulun aktiviteleri çok iyi (Am Language Studio) sürekli yabancılarla kaynaşabiliyorsun. Ben geldiğimde hiç bilmiyordum yani Türkiye’ de A1 den A2 ye geçecek bir seviyedeydim. Buraya geldiğim ilk haftalarda zorlandım bir yandan da okulda en düşük seviyeden başlamak istedim çünkü temelim zayıftı üzerine bir şeyler katmak istedim. Geleli neredeyse 2 ay olacak ama kısa bir sürede kendime çok şey kattım. Gelebiliyorsanız, fırsatınız varsa mutlaka gelin, görüm derim. Ben 6 aylığına geldim ve çok sevdim. İnsanlar çok arkadaşça davranıyorlar, hiçbir problem olmuyor. Acentamız da öyle (More and Easy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı) bizimle çok ilgileniyorlar ama ben bir problemim, isteğim olduğunda kendim çözmek istiyorum. Okulda öğretmenlerle, görevlilerle kendim konuşup halletmeye çalışıyorum. Eğer İngilizce öğrenmek istiyorsanız kendinizi zorlamanız gerekiyor, sadece derse girmekle olmuyor. Hem ders çalışıp hem de insanlarla kaynaşmanız gerekiyor. Zaten insanlarla kaynaşmazsanız burada zaman geçmiyor.

Eray: Aynen öyle, zaman sanki durmuş gibi oluyor. O yüzden insan muhabbet sohbet arıyor, ben geleli daha 4 gün oldu, bugün 4. Günüm, 2 gündür okula gidiyorum. Geldiğimde anlayabileceğimi düşünüyordum ama konuşamayacağımı düşünüyordum. Fakat tam tersine arkadaşlarla konuşabildiğimi, anlaşabildiğimi fark ettim. Okulun ilk günü dündü, derse gittim tabi heyecan var ve ilk günüm biraz sıkıntılı geçti benim açımdan. Bu sıkıntı benden kaynaklanıyordu çünkü hoca konuşuyordu fakat ben anlayamıyordum, hiç anlamıyordum. Arada 1-2 kelime çekip cümleyi bütünleştirmeye çalıştım olduğu kadar. Bugün 2. günümde daha rahattım, daha çok anlayabildim. Zaman geçtikçe büyük ihtimalle daha iyiye gideceğimi düşünüyorum. (Gitti 🙂 ) Bir de doğru okulu seçtiğimi buraya gelince daha iyi anladım. Gelmeden önce düşünüyordum acaba iyi bir okul mu, doğru bir okulu mu seçtim, farklı bir okulu seçsem daha mı iyi olurdu şeklinde düşüncelerle gelmiştim ama doğru okulu seçtiğimi düşünüyorum. Şimdilik bir sıkıntı yok. Konuşabildiğimi de fark ettim.
Süleyman: Acentamızı seçtiyseniz güvenebilirsiniz, hiçbir problem olmaz, çok ilgileniyorlar.
Eray: Kesinlikle, kesinle
Süleyman: Gidince iş bitmiyor, oldu bitti ye getirmiyorlar. Yazmaya devam ediyorlar. Durumun nasıl, hocalarla, okulla bir problemin var mı diye sürekli soruyorlar. Varsa hemen çözüyorlar ki çok problemimiz olacağını sanmıyorum. Her insanın problemi kendi düşündüğü kadardır ve size tavsiyem kendiniz çözerseniz daha iyi bir yol kat edersiniz. Daha çok İngilizce’ ye hevesli olursunuz, açılırsınız, insanlarla kaynaşırsınız. Tabi sizin huyunuzu bilmiyorum ama ben arkadaş canlısı olduğumdan buraya geldiğim ilk günden itibaren hiç yabancılık çekmedim, hemen alıştım, arkadaşlarımla muhabbet ettim, denemekten vazgeçmedim. Eğer acentamızı seçip buraya gelirseniz denemekten asla vazgeçmeyin, çekingen olmayın.

Eray: Çekingen olmayın, net olun. Hiç tanımadığınız biriyle gidip konuştuğunuzda sizi terslemiyor, sizinle konuşmaya devam ediyor. Bu şekilde bile İngilizce’ yi ilerletebiliyorsunuz. Okulda da problem yaşayacağınız bir durum olmuyor çünkü okuldaki çalışanlar da yardımsever insanlar. Sürekli onlar da senin peşinden koşturuyor aslında. Okulun ismini de söyleyelim Am Language Studio 🙂
Süleyman: Tabi daha iyi okullar da var burada ama benim maddi durumum bu okulun bütçesine yeterli oldu.
Eray: Fiyat ve performansı düşünürsek bence gayet güzel.
Süleyman: Fiyatta da sağolsun acentamız çok yardımcı oldular. Üzerine çok fazla ekleme yapmadılar. Çünkü diğer arkadaşlardan duyuyoruz bizden daha pahalıya gelenler var. (Expensive :)) ve acentaları da çok ilgilenmiyorlar diye duydum tabi acentadan acentaya değişiyor daha iyi acentalar da olabilir sonuçta ama ben acentamdan çok memnunum. Çok rahatım, hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Emel Hanım olsun Nisa Hanım olsun sürekli yazıyorlar. Başta ben onlara bir acenta olarak değil de abla olarak bakıyorum. Zaten bu duvarı onlar hemen kaldırıyor ortadan. Daha çok arkadaş ve abla gibi davranıyorlar ve bazen bir derdim oluyor ya da sıkılıyorum konuşacak kimse bulamıyorum hemen Emel Hanım ya da Nisa Hanım’ ı arıyorum. Hiç çekinmiyorum, muhabbet ediyorum, içimi döküyorum. Hem abla olarak hem de acenta olarak iyiler çok takdir ediyorum ve örnek aldığım insanların içindeler.
Eray: Hiç şüpheniz olmasın ne Nisa abladan ne Emel abladan. Emel abla sizi biraz bekletebilir belki beni baya bekletti :):)ama sıkıntı yok, hiç sıkıntı yaşamayacağınıza eminim yani 🙂 (Beklediğine değince Eray :))
Şimdi izleyenler diyecek ki, bunlar oraya gitmiş 2 Türk takılıyorlar. Türk illaki her yerde çok var, nereye giderseniz gidin. Türklerle takılıp takılmamak sizin elinizde olan bir şey. Biz şu an aynı evdeyiz ama aslında aynı evde kalmıyoruz, aynı binadayız. Size bu videoyu çekebilmek için buluştuk 🙂 Yani Türk konusunda da kafanızda şüphe olmasın, çok fazla Türk’ ü bir araya vermiyorlar genelde. Ben şu anda 6 kişilik evdeyim, 3 Japon 2 Italyan ve ben varım.
Süleyman: İstediğin zaman kaldığın yeri değiştirebiliyorsun zaten.

Eray: Aynen öyle
Süleyman: Benim kaldığım yerden daha güzel yerler de var ama ben değiştirmiyorum çünkü, ev arkadaşlarım çok temiz. Burası cidden çok güzel, herkes senin gibi. Buraya gelirken çekinmenize gerek yok çünkü her insan sizin yaşadığınız yaşıyor.
Eray: Türk birisi de bazen canı sıkıldığında bir Türk ile muhabbet etmek isteyebiliyor, bu yüzden etrafınızda birkaç Türk olması da iyi oluyor aslında tabi sürekli takılmıyorsunuz ama en azından kararında bir şekilde olduğu zaman güzel oluyor.
Süleyman – Eray: Bizi dinlediğiniz için teşekkür ederiz. Acentamızı seçerseniz güzel olur, inşallah siz de bizim gibi memnun kalırsınız 🙂

AM Language Tercih Edebilirsiniz.

Sizde

AM Language Malta Dil OkuluMalta’da kurulmuş olan ilk dil okullarından birisidir. 1987 yılında FELTOM üyeliğinde kurulmuştur. Malta’nın kuzeydoğu kıyılarında önemli bir turizm bölgesindeki Sliema ilçesinde olup deniz kenarına, çeşitli restaurant; kafe ve alışveriş noktalarına 5 dakika yürümesi mesafesindedir.