Merhabalar arkadaşlar ben Turan.

Malta Clubclass Dil Okulu öğrenci yorumu

More&Easy aracılığıyla Malta Clubclass Dil Okulu’na 12 haftalık program satın aldım ve Türkiye’ye geri döndüm. Sizinle tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. İlk yurtdışı tecrübem olacaktı ve çok heyecanlıydım. İlk gittiğimde resepsiyona konaklamam hakkında soru soracaktım ve hep Türkçe düşünüp İngilizce’ye çeviriyordum ve karşımdaki bir şey söylediği zaman yine aynı şekildeydi. Zamanla bunu aştım ve İngilizce düşünüp konuşmaya ve anlamaya başladım. Bir sorunum olduğu zaman tartışabilir hale geldim. İlk başta İngiltere’ye gitmeyi düşünüyordum ve kararsızdım. Acaba yanlış bir karar mı verdim diye endişelerim vardı.

Malta’ya gitmek benim için hem güzel bir yaz tatili hem de İngilizce’mi geliştirmek için güzel bir deneyim oldu. Dünyanın her yerinden arkadaş edindim ve seyahatlerimde gidecek bir kapım oldu. Aynı zamanda Schengen ülkesi olduğundan dil okulum bittikten sonra İtalya’yı İspanya’yı ve Fransa’yı gezme fırsatı buldum. Aynı zamanda “Malta’da çok Türk var” konusuna açıklık getirmek istiyorum. Dünya’nın her yerindeki dil okullarında Türkler var ve eğer Türkçe konuşmak kolayıma geliyor diye onlarla takılırsanız illa ki İngilizce’niz çok gelişmeyecektir.

Ben gün boyunca yabancı arkadaşlarımla vakit geçiriyordum sonrasında gün sonunda 1-2 saat Türk arkadaşlarımla eğleniyordum. Aynı zamanda önümüzdeki ay Malta’dan arkadaşım bir ay boyunca İstanbul’da benimle birlikte kalacak ve 2020 Tokyo olimpiyatlarına Japon arkadaşımın yanına kalmaya gideceğim. Pre-intermediate gittim İntermediate döndüm ve şunu anladım ki Türkiye’de 1 yıl da İngilizce kursuna gitsem bu kadar gelişemeyecektim. Bu süreçte yanımda olduğu ve her aradığımda ulaşabildiğim için Emel Ablama çok teşekkür ediyorum. Eğer kafanızda böyle bir şey varsa mutlaka herkesin yaşaması gereken bir tecrübe olduğunu düşünüyorum. Bol şans 🙂

Malta Clubclass Dil Okulu öğrenci yorumu

Tüm sorularınız ve bilgi talepleriniz için lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.

More and Easy bir grup profesyonelin daha iyiyi yerine getirmek üzere bir araya getirildiği oluşumun adı, Yurtdışı Eğitim’in Türkiye Markasıdır.

İstanbul Ofisimiz :
Zeytinlik Mah. Ömer Naci Sok. Nilgün Apartmanı Kat :3 Daire: 9 No:16, 34140 Bakırköy /İstanbul

+90 212 543 95 96
bilgi@dilokulumalta.com.tr

7/24 WhatsApp +90 546 543 95 96

Sosyal Medya

Detaylı Bilgi İsteme

Link School of English Tercih Edebilirsiniz.

Sizde

İngilizce eğitimi için öğrenciler tarafından tercih edilen ekonomik fiyatları olan bir okuldur. Swieqi, Malta’nın dil okulu öğrencileri tarafından en gözde şehirlerinden biri olan St. Julians’a çok yakındır. İki şehir arasındaki mesafe yaklaşık olarak 10-15 dakika yürüme mesafesindedir.