Malta adasında araba kiralamak hakkında bilgiler

Malta’da ulaşım zaman zaman sıkıntılı olabiliyor. Kısa süreyle Malta dil okullarına giden veya gitmek isteyen öğrenciler için Malta’da araba kiralamak hakkında birkaç bilgi sunacağız.

Malta'da Araba Kiralamak

Öncelikle soruyoruz “nereden araba kiralamalı?

Malta’da araba kiralama hizmeti veren firmalardan bizce en iyisi Sixt rent a car. Gittiğimiz bir çok ülkede hizmetlerini denedik. Bizce Sixt rent a car kullanılabilir seçeneklerden bir tanesi.

malta Sixt rent a car

Hadi durmayın sorun “Trafikte sıkışır mıyız?

Ülkemizde trafiğin büyük bir sıkıntı olduğunu düşünürsek dil eğitimi için gittiğimiz bu ülkede tekrardan trafik derdine düşmek ister miyim diye sorabilirsiniz. Lakin bahsettiğimiz trafik İş giriş/çıkış saatlerinde olup İstanbul gibi büyük bir şehirden gelenler için komik olacaktır. Kısacası o trafik bu trafik değil 🙂

Malta’da trafik tersten akıyo diyolar?

Kime göre ters? 🙂 Malta’da trafik aynı İngiltere, Güney Afrika, İrlanda ve Japonya’da olduğu gibi tersten akmakta. Direksiyonlar sağda bulunuyor. Yani vitesi değiştirirken sol elinizle değiştirmeniz lazım.

Malta'da trafik tersten akıyo diyolar

Türk ehliyetim Malta’da geçerli mi?

Artık ehliyetlerimiz avrupa birliği ehliyetleriyle uyumlu hale geldi. Emniyetten yeni ehliyetleri değiştirirseniz, avrupa’da araba kullanmanıza engel kalmayacaktır.