Maltaya gidecek kişiler için malta hakkında önemli olan 4 kısa ama önemli bilgiyi açıkladık

Belki Maltada dil okulu belki de turistik olarak ziyaret edeceğiniz Malta ülkesinin bizim kültürümüzden farklı özellikleri var. Bu özelliklerin yanı sıra sizin hayatta kalmanızı sağlayacak 4 kısa ama önemli bilgiyi düzenledik. Haydi bir göz atalım!

1 – Yanınıza bilgisayarınızı aldınız, telefonunuzu aldınız, mp3’ünüzü aldınız yani kısaca yanınıza her şeyinizi aldınız. Fakat bilmeniz gereken bir önemli bilgi var. Malta’da prizler ingilteredeki gibi üçlü olarak kullanılmakta. Yani yanınıza gitmeden mutlaka çevirici almanız gerekiyor. Çok dert etmeyin 3 euro karşılığında Malta’dan da alabilirsiniz.

2 –  İngiltere demişken, Malta’da trafik ingiltere usulü soldan akmakta. Yani ilk defa trafiğin soldan akacağı bir ülkeye gidiyorsanız dikkat edin aksi taktirde küçük kazalar olabilir. Bildiğinizi unutun önce sağa sonra sola bakın 🙂

3 –  Her kötü durumu göz önünde bulunduralım. Unutmayın orda yalnız değilsiniz!. Eğer herhangi bir sorununuz olursa More And Easy İletişim Bilgilerimizden bizlere yada TÜRKİYE CUMHURİYETİ VALETTA BÜYÜKELÇİLİĞİ çekinmeden ulaşın.

4 Aralık 2018 tarihinden bu yana

T.C. Valetta Büyükelçisi

Kerem Ahmet Kıratlı

 Posta adresi
35, Sir Luigi Preziosi Square FRN-1154, Floriana, Malta

  E-posta
embassy.valletta@mfa.gov.tr

 Telefon
+356 21 22 34 24/

 Nöbetçi / Acil Durum Telefonu
+356 99 74 45 88

 Faks
+356 21 22 43 08

: Valetta Büyükelçiliği
: Valetta Büyükelçiliği

4 – Gerek çalışma izni, gerekse oturma izni ya da son dönemlerdeki adıyla single permit işlemleri Valletta’daki Evans Building‘de yapiliyor. Aklınızda olsun. Araştırıp bu tür izni almak size yardımcı olacaktır.

Sizlere 4 önemli bilgi verdik. Bunları aklınızdan çıkarmayın. Malta‘da hayatta kalmanıza yardımcı olacaktır