Salt profesyonellik arıyorsanız; adresiniz burası değil.

EC Malta Dil Okulu Öğrenci Yorumu

Bir an önce bu internet sayfasını kapatıp, yeni sekmelerle arayışınıza devam edin. Burası profesyonellik ile ablalığın ve abiliğin harmanlandığı yer. Hani çoğumuzun yıllarca özlemini çektiği yeri geldiği zaman kulağımızı çeken yeri geldiği zaman bizim yaşlarımıza inip arkadaş olabildiği abla, abi özlemi var ya. Ondan söz ediyorum işte. Belki bir hikaye anlatacak olursam, daha iyi olabilir. Hadi gerçekçi olalım. Hepimizin ailesi aynı sadece farklı renkler. ”Oraya gittiğinde gecenin körleri eve girip, abartmayacaksın. Ders çalışacaksın.”ı hepimiz ya duymuş ya da duyacağız. Bu ofisten içeri girdikten sonra o cümle ”Tembellik yapıp, evde durma. Çık dışarı insanlarla tanış.” diye değişecektir.

Tecrübeyle sabit. Çünkü aileleri kandırmaya odaklı ve para güdülü bir hizmet anlayışı yok burda. Tam tersi aileleri ön yargılardan kurtarıp, İngilizcenin nasıl öğrenileceğini anlatan ve ikna eden bir yapı var. Eğitimi, öğrenimi ve en önemlisi öğrenciyi ön planda tutan bir anlayış hakim. İstediğiniz okulu seçtiğinizde ”Hayır, seni oraya gönderemem.” cevabı alırsanız da şaşırmayın mesela. O şaşkınlık içinde ”Niye?” diye sorduğunuzda bir kez daha şaşırmaya hazır olun. Karşınızda oturan o tatlı bayanın bu kadar kısa sürede sizi nasıl kardeş gibi görüp, nasıl sahiplendiğini ve en iyisini istediğine inanamayacaksınız. Başlarda söyledim ya abilik ve ablalığın harmanlandığı yer diye. İsteseniz de istemeseniz de kendinizi o ilişkinin içine kaptırmış olacaksınız. Hatta eğitiminiz bittiğinde ve Türkiye’ye geri geldiğinizde kendinizi hafta sonları elinizde çörekler karşılıklı çay içiyor olarak bulacaksınız ofiste. 

EC Malta Dil Okulu Öğrenci Yorumu

Tüm sorularınız ve bilgi talepleriniz için lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.

More and Easy bir grup profesyonelin daha iyiyi yerine getirmek üzere bir araya getirildiği oluşumun adı, Yurtdışı Eğitim’in Türkiye Markasıdır.

İstanbul Ofisimiz :
Zeytinlik Mah. Ömer Naci Sok. Nilgün Apartmanı Kat :3 Daire: 9 No:16, 34140 Bakırköy /İstanbul

+90 212 543 95 96
bilgi@dilokulumalta.com.tr

7/24 WhatsApp +90 546 543 95 96

Sosyal Medya

Detaylı Bilgi İsteme

Tabii bunları anlatırken eklemem gereken birkaç bir şey daha var.

Bazılarınızın hoşuna gitmeyecektir muhtemelen. Biraz tuttum sizi fakat aradığınız aşırı rahatlıksa bu sayfayı kapatıp, hayatınıza yeni sekmelerde devam edin. İlk gün okula gitmediğiniz de isminiz not edilir ofiste bir köşeye. Anlayışlıdır. Ada havası ya hastasınızdır belki. İkinci gün de çalar o telefonunuz. Tatlı-sert hesap sorulur. Ve bir şaşkınlığın içinde daha bulacaksınızdır kendinizi. O şaşkınlık ise içinizde en ufacık bir korku bulunmayan bir insana karşı nasıl eğilip, bükülmeniz ve bu kadar kısa zaman içinde nasıl sevgi ve saygınızı kazanabilmesi olacaktır.

İnanın en başından en sonuna kadar sorumluluk hissedeceksiniz. Ailelerinizi devamsızlık gibi küçük konularla meşgul etmez. En başlardaki cümlede ” yeri geldiği zaman kulağımızı çeken abla” işlevi buralarda devreye giriyor işte. Tavsiye mektubu gibi işlev görmesi gereken bu mektup aynı zamanda benim kişisel teşekkür mektubum olacak. Bundan sebep başta Nisa ”Abla” olmak üzere, Hüseyin ”Abi”ye emekleri ve yardımları için sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Herşey gönlümce oldu; umarım sizinde öyle olur.

Malta’ya gelecek olursak, Gitmeden önce yoğun şüphelerim vardı. İngiltere’nin yanında lafı mı olur düşünceleri aklımdan çıkmadı tabii ki. Fakat ayak bastığım andan itibaren ne kadar yanıldığımın farkına vardım. Unuttuğum bir çok şey vardı. Avrupa’nın tatil yeri olan Malta’da öğrenci olarak İngiltere ve Amerika haricinde her yerden insan vardı. Korkmayın. Onlarda tatil için ordaydılar. Bütün dünya Malta’daydı. Yakın yerleri es geçecek olursak, bunları yazdığım şu sıralarda Brezilya, Kore, Japonya, Rusya, Venezuella vs. ülkelerden bekleniyorum mesela.

Okulun en önemli yanı sizi angaryalardan kurtarıp, gerekli şeyler ile bir an önce sosyalleşmenizi sağlıcak kurumdur. Ve ben kendi okulumdan çok memnundum. Öğrencileri bırakın. Çalışanları ve öğretmenleri ile eşsizdi. Hala iletişimde olduklarım var. Eski öğretmenlerim ve çalışanlar bugünün arkadaşları benim için. Üniversite arkadaşlıklarının hiç unutulmadığı söylenir. İnanın bunu söyleyenler Malta’ya gitmeyenlerden oluşuyor. Devamlı fotoğraf ve video çekme ihtiyacı hissedeceksiniz. Çünkü unutamayacağınız ve unutmak istemediğiniz o kadar çok anı birikiyor ki. Unutuyorsunuz ve üzülüyorsunuz. –Bu arada unutabilcekleriniz arasına bir şey daha ekliyim. Bu kısmı aileye okutmak yok. Uyumayı bile unutuyorsunuz Malta’da.- Sabah’ın o tatlı esintisiyle derse girdikten sonra, altın gibi parlayan güneşin altında dersten çıkıyorsunuz. Etrafınızda dünyanın bin bir yerinden olan arkadaşlarınızla Akdeniz’in serin sularına, güzel plajlarına 5 dakika yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. He bu arada derse parmak arası terliklerinizle geleceğinizi hatırlatmama gerek yok sanırım. Eve uğrayacağınız tek an gece dışarı çıkmak için mayolarınızı değiştirmek için olacaktır. Malta’nın eski tarihiyle gece hayatının nasıl kavuştuğuna inanamayacaksınız. Ve yorgun argın eve geldiğinizde sabah nasıl bu kadar istekli ve zinde uyanabildiğinize. Çünkü eğlenmediğiniz bir saniye bile geçmeyecek.

Ve bir sabah uyanacaksınız. Her şeyin son bulduğu gün. Okulun gönderdiği aracın sizi almaya geldiği gün. İçimdeki burukluğu anlatmama imkan yok. Yaşamanız için size bırakacağım. Onca anı, onca dostluk… Arkanızdan dökülecek gözyaşları… Bir çoğunuz o gözyaşlarına eşlikte edeceksiniz. Emin olun. O ülkede aldığınız tek bir nefesten bile pişmanlık duyamayacaksınız. Söylemiştim ya kişisel teşekkür mektubuma dönüştü diye. Ama bu vesileyle orda edindiğim dostlarıma da teşekkür ediyorum. Hayatımın hiçbir evresinde unutamayacağım anlar yaşattıkları için. Umarım onlarında her şey gönüllerince olur. Son olarak, okul nerde diye sormayın. Okul sokakta. Hayat sokakta. ‘SOKAKTA INGILIZCE VAR’

EC English Centre Malta Dil Okulu

EC Malta Dil Okulu Tercih Edebilirsiniz.

Sizde

Malta Dil Okulu konumu itibarı ile kumsallara, restoranlara, alışveriş yerlerine ve barlara yakın bir yerde bulunmaktadır. EC Malta Dil Okulu ISO 9001 sertifikasına sahiptir ve FELTOM üyesi Malta Dil Okullarından bir tanesidir.